COWBOY style

bandana outfit

Good morning, hope you had a great weekend. I spent mine with a friend from Prague so it involved a lot of girl talk, wine and shopping. Which I absolutelly love. On the outfit note I am not sure how and when bandana came back but I remember wearing it durting secondary school on one of these obligatory school photos in black. I looked like Morticia, I was so white with completelly dark hair wearing all black. This time I went for something brighter and combined it with more colours. Hope you guys like it.

 

Dobré ránko prajem, dúfam, že ste mali krásny víkend. Ten môj zahŕňal babske reči, víno a nákupy, kedže som ho strávila s kamoškou z Prahy. Čo sa outfitu týka, netuším kedy a ako prišili tieto bandany späť do módy. Pamätám si, že som ich nosila počas strednej v čiernej farbe a mám ich dokonca na jednej z tých povinných školských fotkách. Vyzerám tam ako Morticia, som tam úplne bledá a oblečená v čisto čiernej. Tento krát som zvolila veselšiu kombináciu a skombinovala som to s niekoľkými ďalšími farbami. Dúfam, že sa vám to páči.
red bandana fluffy bag bandana outfit bandana outfit bandana outfit bandana outfit bandana outfit bandana outfit bandana outfit

bandana: ebay / jacket: zara / jeans: zara / shirt: oasis / shoes: hm / bag: home-made / watch: burberry

Thank you so much for reading!

Tatiana